PROFIBUS & PROFINET, z.s.

Jde o oficiálního zástupce PI pro Českou republiku. Spolek PROFIBUS & PROFINET je nástupcem sdružení Profibus CZ, které vzniklo v roce 1998 a od té doby zastupuje zájmy svých členů ve věcech technologických i marketingových. V posledních letech zaměřuje svou činnost na pořádání technologických workshopů pro odbornou veřejnost, jejichž prostřednictvím zpřístupňuje poslední novinky z technologií PROFINET, IO-Link a PROFIBUS.

Sídlo:
Jugoslávských partyzánů 3
160 00  Praha 6
infoatprofibus.cz

PICC & PITL @ an testlabs

Kompetenční centrum provozuje demonstrátor PROFINET se zařízeními od více výrobců, kde lze provozovat všechny varianty komunikace PROFINET. Zahrnuje praktické příklady aplikací v kombinaci PROFIdrive a řízení polohy podle fyzických os a pohonů. Využívá funkce bezpečných elektrických pohonů prostřednictvím profilu PROFIsafe jako například STO, SS1, SLS apod.

  • Základní technologie PROFIBUS 
  • Pohony a řízení polohy pro PROFIBUS (PROFIdrive) 
  • Bezpečnostní technologie pro PROFIBUS (PROFIsafe) 
  • Základní technologie PROFINET 
  • Pohony a řízení polohy pro PROFINET (PROFIdrive) 
  • Bezpečnostní technologie pro PROFINET (PROFIsafe) 

Další zkušenosti a speciální služby Kompetenčního centra zahrnují 

  • vývoj nástroje SPIRTA pro certifikační testy zařízení PROFINET (PROFINET IRT) 
  • návrh a vývoj testů pro PROFINET IRT 
  • vývoj nástroje pro testování PROFIdrive 
  • PRONETA - nástroj pro diagnostiku a zprovozňování sítí PROFINET 

Sídlo:
Siemensova 1
Praha 5

PICC & PITC @ ČVUT v Praze, FEL

Katedra řídicí techniky, ČVUT v Praze, Fakulta elektrotechnická patří mezi přední vědeckovýzkumná pracoviště v oblasti automatizační a řídicí techniky. Vedle vědeckovýzkumné činnosti máme blízko i k průmyslovým aplikacím a jednou z aktivit je činnost školicího a kompetenčního centra PROFIBUS.

Buďte ten, kdo je schopen realizovat projekty založené na technologii PROFIBUS s certifikáty "Certified Engineer" nebo "Certified Installer". Odlište sebe a svou firmu od ostatních, kteří s touto technologií přicházejí do styku. Využijte certifikát pro prezentaci vaší kvalifikace a získávání zakázek na mezinárodní úrovni.

Certifikované školení šetří náklady a přináší zisk jak v krátkodobém, tak i v dlouhodobém horizontu. Technici, kteří absolvují certifikovaná školení PROFIBUS či  PROFINET, mají mnohem větší přehled o moderních technologiích. Díky systému mezinárodních certifikací a auditů je zaručena kvalita školení a školicího centra, která tak je na vysoké úrovni.

Sídlo:
Karlovo nám. 13
Praha 2