O nás

PROFIBUS & PROFINET, z.s. je zástupce PI v České republice a sdružuje výrobce, systémové integrátory a vývojáře, kteří se zabývají technologiemi PROFINET, IO-Link či PROFIBUS.

PROFIBUS and PROFINET International (PI) je největší komunita v oblasti automatizace na světě. Je zodpovědná za rozvoj a standardizaci technologií PROFIBUS a PROFINET, dvě dnes nejrozšířenější automatizační technologie.

Společné zájmy naší globální sítě dodavatelů, vývojářů, systémových integrátorů a koncových uživatelů pokrývají všechna průmyslová odvětví, která jsou podporování pomocí technologií PI.

Regionálně i celosvětově více než 1400 členů úzce spolupracuje na nejlepší možné automatizaci. Žádná jiná profesní organizace v oblasti automatizace na světě nemá takový vliv a globální dosah. To je důvod, proč PROFIBUS a PROFINET patří mezi světové špičky v průmyslové komunikaci.

Členové PI pracují v technických pracovních skupinách, jejichž cílem je aktualizace stávajících standardů a doporučení a tvorba nových. Členové z ČR v současné době pracují ve skupinách TSDG (Test System Development Group), IO-Link, PN IO WG a jejích podskupinách Topology Engineering and Discovery a IRT Engineering.