IO-Link: Věděli jste, že ...

Věděli jste, že většina známých světových výrobců čipů nabízí čipy pro zařízení IO-Link device nebo master?

K definici standardu IO-Link byli již od počátku přizváni všichni významní výrobci. Ukazuje se, že to byla ta správná cesta, jak dosáhnout standardizace už na té nejnižší úrovni. V současné době už implementovalo standard IO-Link do svých zařízení více než 100 výrobců. To zahrnuje také výrobce čipů, kteří pomáhají podporovat technologii IO-Link, kterých je nyní už více než 10 a kteří nabízejí vhodný čip pro každou třídu zařízení od jednoduchých budičů / řadičů až po mikrokontroléry. Několik výrobců také integrovalo IO-Link do systémových nebo komunikačních kontrolérů.

V mnoha případech mají inteligentní senzory už svůj integrovaný mikrokontrolér, do nějž stačí zakomponovat pouze velice malý protokolový stack, aby byl senzor komunikací IO-Link vybaven. Pro taková zařízení mnoho výrobců čipů nabízí jednoduché transceivery, které lze snadno přidat i do těch nejmenších senzorů.

Pro IO-Link mastery jsou k dispozici mikrokontroléry s kompletním řešením, které dokonce zahrnuje integrované rozhraní pro IO-Link v komunikačních kontrolérech. Díky tomu lze IO-Link přidat k téměř každému běžnému průmyslovému komunikačnímu systému.

Díky široké podpoře, od těch nejjednoduších až po vysoce sofistikované senzory, od malých firem až po velké korporace, od čipu až ke kontroléru zajišťuje široká podpora technologie IO-Link vysokou kvalitu pro velký rozsah průmyslových oblastí, ale také zaručuje bezpečnost s ohledem na plánované investice.